Merhaba, ben Şenol. 1982 istanbul doğumlu olan ben, eğitim ve öğretim aşamasının bir kısmını İstanbul'da bir kısmını ise Bursa da tamamladım. Yaklaşık 30 yıldır Bursa'da yaşamakta olup iş hayatıma burada devam ediyorum. Bunun yanı sıra websitesi oluşturma ve web yönetimi konusunda hizmet vermekle birlikte çeşitli markaların sosyal medya hesaplarını yönetmekteyim..

2006 yılında Joomla! ile tanışmış olup o tarihten bu yana Joomla! konusunda kendimi geliştirmekteyim. Geçmiş dönemler de kendi kişisel blog'umda (senolsengul.org) Joomla! hakkında makaleler ve eğitim dersleri hazırladım.

Joomla! hakkında edindiğim bilgileri çeşitli platformlar da paylaştım, daha sonrasında kişisel blog'u mu kapatarak bilgi ve birikimlerimi 2015 yılından itibaren  www.joomlavia.com üzerinden kullanıcılar ile buluşturmaya devam ediyorum.

Ayrıca, Joomla! Download sayfasına ait Ana SayfaTeknik Gereksinimler gibi sayfaların Türkçe çeviri işlemini yaptım, bununla birlikte Joomla! 3.9 açılış sayfası 'nın Türkçe çeviri işlemini de tamamlayarak dil seçenekleri arasında Türkçe'nin de olmasına bir nevi katkı sağlamış bulunmaktayım.